Otázky & Odpovědi

Mohlo by vás zajímat

Nejčastější dotazy

Nejenže hydroponie dokáže uspořit až 90 % vody ve srovnání
s konvenčním pěstováním v půdě, ale také vyprodukuje až dvojnásobek úrody při poloviční spotřebě energie, která v našich sklenících pochází
z obnovitelných zdrojů.
Jde o jeden ze základních přírodních principů ochrany rostlin, kdy proti škůdcům jsou nasazeni jejich přirození nepřátelé. Bez zbytečných chemických postřiků tak dokážeme v našich sklenících a fóliovnících zvítězit nad drobným savým hmyzem, který rostliny napadá.
Chytré skloubení zemědělství a bifaciálních fotovoltaických panelů umístněných na vysokých konstrukcích nad zemědělskou půdou. Díky těmto panelům na půdu proniká sluneční svit i doléhá stín. Je prokázáno, že pod těmito panely vzniká příjemné mikroklima a půda není tolik vysušována, ba dokonce dochází až ke 40% redukci odpařování vlhkosti z půdy.
Také se mu říká zemědělství 4.0. a jde o využití moderních technologií (např. satelitní mapy, družicová data, drony, půdní senzory, kapacitní čidla atd.) za účelem úspory hnojiv, osiva a vody k dosažení vyšších výnosů produkce ve vyšší kvalitě.
Investujeme do projektů, které jsou v souladu s udržitelným rozvojem
a z pohledu ekologické zátěže mají smysl pro budoucí generace.
V našem případě se jedná o stavbu agrivoltaiky na vybraných polích, rozšíření fotovoltaických elektráren a nahrazení fosilního zemního plynu biometanem.
Jsme otevřeni nápadům, které respektují přírodu a dávají smysl pro budoucí generace. Pokud je váš nápad v souladu s našim posláním
a vizí, neváhejte se prostřednictvím kontaktního formuláře s námi spojit.